Kiállítás az iskolában
2012. május 26-án, szombaton 14 órakor nyílt meg a Szent Imre Katolikus Általános Iskolában a kiállításunk. A megnyitón nagy örömünkre szép számmal megjelentek az érdeklődők. A megnyitón felléptek az unokáink, az ő színvonalas műsoruk után, pedig a kiállítást hivatalosan, az általános iskola igazgatónője, Zobolyák Andrásné nyitotta meg.
Nagy örömünkre szolgált, hogy ismét bemutathattuk munkáinkat, és reméljük, hogy a szép alkotások mindenkinek elnyerték a tetszését.
Az alábbi képre kattintva megtekinthetőek a kiállítás megnyitójáról, és a kiállításról készült képek.
(Sajnos a megnyitóról készült képek valamiért időrendben megcserélődnek, így az elsőként készült kép került legalulra, és visszafelé kell haladni a nézegetéssel. A szerk.)
Az alábbi képre kattintva pedig, 2012. július 1-ig elérhető a Főnix TV megnyitóról készült adása:
Emike
Tűbarátság Csoport
Itt pedig olvashatjátok a Főnix Tv honlapján található riportot is:
A Tűbarátság Foltvarró Csoport 2009 januárjában alakult meg, Virágné Nagy Emília vezetésével. A csoport tagjai minden évben keresnek helyet és lehetőséget arra, hogy megmutassák a nagyközönségnek azokat a foltvarró alkotásokat, melyeket az eltelt hónapokban készítettek. Jelmondatukat is – a megalakuláskor - ennek megfelelően fogalmazták meg: „Alkoss bátran, s mutasd meg másoknak!”
Nagyon sokan voltak kíváncsiak a csoport kiállítására, a családtagok, barátok, ismerősök, az iskola pedagógusai megtöltötték az aulát ezen a szombat délutánon. A vendégeket Virágné Nagy Emília köszöntötte, majd egy kis műsorral gyerekek léptek a közönség elé. Szűcs Ágnes, majd egy négytagú néptánccsoport mutatkozott be, verssel, népi tánccal.
A kiállítás megnyitására a katolikus igazgatóját, Zobolyák Andrásnét kérték meg, aki arról beszélt, hogy a textíliák meghitté, barátságosabbá teszik a környezetünket. Az itt látható kézimunkák nemcsak magukról mesélnek, hanem azokról az asszonyokról is, akik készítették őket. A csoport tagjainak a varrás terápia is, amely megnyugtat, ugyanakkor hasznos hobbi és időtöltés.
Kovácsné Fórizs Emese a Magyar Rákellenes Liga Tiszafüredi Alapszervezete nevében mondott köszönetet a csoport tagjainak azokért a szívpárnákért, amelyek segítenek a mellműtött nőknek a gyógyulásban.
A köszöntők után volt lehetősége a vendégeknek arra, hogy megnézzék a kiállítást. Bizony, jó lett volna, ha egy nagyobb teremben mutatja be a csoport a kézimunkákat, mert így a látogatók egymást kerülgették a szűk helyen. A magasba, a folyosó korlátjára elhelyezett képeket is szívesen megnéztük volna – egy kicsit közelebbről. Az az érdeklődő, aki már korábban látta a csoport munkáit, felfigyelt arra a változásra, esetleg kereste annak magyarázatát, hogy hogyan, mennyire változott meg a varrás technikája vagy azok a munkák, amit a csoport tagjai elkészítenek. A korábbi években elsősorban az egyszerűbb, mértani formákból álló kompozíciókat láttuk a kiállításokon, most többségében voltak a figurális alkotások, a képszerű faliképek, takarók. Valószínű, hogy a foltvarrás technikáját, alapjait az egyszerűbb, egyenesen szabott minták megvarrásával lehet elsajátítani, és amikor a szükséges gyakorlat és ügyesség megvan, akkor jöhet a gazdag fantázia: olyasmit készíteni, amit még más nem csinált, nem próbált. Ezek a textilképek ötletesebbek, gazdagabbak, tökéletesebbek, mint amit eddig láttunk. Sokan vannak, akik örülnének annak, ha a csoport egy évben többször is rendezne kiállítást, ahol bemutatná a foltvarrással készített alkotásokat.
Forrás:
www.fonixtiszafured.com
http://fonixtvtiszafured.com/index.php?option=com_content&view=article&id=934:a-tbaratsag-foltvarro-csoport-kiallitasa&catid=46&Itemid=164
|